?>
زندگی لوکس      -      روز ۱۰۰      ساناخبر      روانشناسی      اخبار اقتصادی      ابجد      -      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      ویپ چی      روز ۱۰۰      هفت ستاره      روز 100      سینما برتر      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
شرايط نگهداري نخل پالم اريكا و مشكلات اين گياه  hgfdsa hgfdsa .

hgfdsa

شرايط نگهداري نخل پالم اريكا و مشكلات اين گياه

آشنايي با گياه زيباي نخل اريكا پالمنخل اريكا پالم يك گونه گياهي براي داخل خانه است كه معمولا در خانه هايي با رطوبت بالا نگهداري مي شود. ظاهر اين نخل شبيه به چرم مي باشد و همچنين ترجيح مي دهد كه در محيط هاي مرطوب و گرم قرار بگيرد كه همين امر باعث شده به يك گياه محبوب خانگي تبديل شود. البته مراقبت از اين گياه با كمي چالش همراه است و نبايد آن را ناديده گرفت. نمي توانيد به راحتي اين گياه را داخل گلدان قرار دهيد. همچنين نبايد آن را فراموش كنيد. حال در اين قسمت از نمناك در مورد مراقبت از اين گياه با شما صحبت خواهيم كرد:
نخل اريكا پالم نسبتا كمي هم گران است و بيشتر افراد، انواع كوچك آن را خريداري مي كنند. نخل اريكا پالم تقريبا بين 15 تا 25 سانتي متر رشد مي كند و در دوران بلوغ به رشد 1.5 متر الي 3.5 متر مي رسد و همچنين مي تواند تا حدود 10 سال به رشدش ادامه دهد. چند وقت يكبار نيز بايد شاخ و برگ اضافي آن را ببريد تا آسيب وارد نشود. 
شكل ظاهري نخل اريكااريكا پاي يك نخل نقره اي _ سبز است كه داراي برگ و ساقه هاي چرمي مي باشد. اين برگ ها و ساقه ها مي توانند ضخيم شده و به تعداد انبوه برسند. اين دسته هاي برگ هر كدام حدود 6 الي 8 عدد برگ دارند كه رو به بالا منحني شده اند و شكل پروانه اي به خود گرفته اند.
برگ هاي اين گياه حدود 90 تا 110 عدد كاسبرگ دارد كه شكل هفت دارند. هرچقدر كه اين گياه بالغ تر باشد، بيشتر به پالم بامبو شبيه مي شود.
نام هاي مختلفي براي اين گياه مثل گياه پروانه اي، پالم بامبو، نيشكر طلايي يا پالم ساده وجود دارد. 
روش ها و اصول نگهداري و پرورش نخل پالم اريكاآب دادن
اريكا پالم را بايد تا جايي آب داد كه خاك آن مرطوب باشد اما نبايد خاك آن در آب غوطه ور شود. بهتر است كه ميزان آب دادن را آزمون و خطا كنيد. روزانه گياه خود را بررسي كنيد تا بيش از حد خشك نشود.
مراقب باشيد كه خاك مرطوب باشد، نه اين كه بيش از حد آب در آن جمع شود و در طول ماه هاي خنك تر زمستان بايد اجازه دهيد كه بين هربار آب دادن، خاك خشك شود.
اريكا پالم در گلدان هايي بهتر رشد مي كنند كه خودشان رطوبت دارند و مي توانند خاك را مرطوب نگه دارند و نياز اريكا پالم را برطرف كنند. 
نور
يكي از مهم ترين فاكتورهاي مراقبت از اريكا پالم ، اين است كه آن را در برابر نور مناسب قرار دهيد. اريكا پالم در برابر نور عملكرد مناسبي دارد، البته به شرطي كه نور غير مستقيم باشد.
اريكاپالم را در كنار پنجره با نور شمالي و شرقي قرار دهيد اما اين گياه توانايي زنده ماندن در برابر نور غربي و يا جنوبي را نيز دارد. البته بايد مراقب باشيد كه بيش از حد در طول روز در معرض نور مستقيم قرار نگيرد زيرا به آن آسيب وارد خواهد شد.
نور بيش از حد زياد و مستقيم به اين گياه باعث زرد شدن برگ هاي آن مي شود و پس بايد آن را در لوكيشن مناسب تري قرار دهيد.
نور خورشيد 
نحوه كاشت گياه اريكا پالمهر چند سال يك بار بايد گلدان اريكا پالم را تغيير دهيد. ريشه هاي آن نيز بيشتر ترجيح مي دهند در گلدان هاي تنگ قرار بگيرند اما اگر بيش از حد شلوغ شوند، كمي رشد برايشان سخت خواهد شد. براي عوض كردن گلدان اين گياه، بايد خاك آن را بعد از يكي دو سال عوض كنيد و مواد مغذي جديدي را به آن بدهيد.
زماني كه گلدان را عوض كرديد، بايد عمق اين گلدان جديد را متناسب با گلدان قبلي در نظر بگيريد. اگر بيش از حد اين گياه را در عمق بكاريد، آسيب جدي به ريشه هاي گياه و ديگر قسمت هايش وارد مي كنيد زيرا ريشه ها در اين حالت شكننده مي شوند و بايد كاملا آرام و ملايم با آن ها رفتار كنيد.
به آرامي در اطراف ريشه ها خاك بريزيد و آن را پرس نكرده و به آن فشار وارد نكنيد و مراقب باشيد كه ساقه و ريشه دچار شكنندگي نشوند. بعد از اين كه خاك را پرس كرديد، آن را عمقي آب بدهيد و به آرامي و با ملايمت خاك را فشار دهيد تا هواي خالي آن بيرون بزند و در صورت نياز كمي هم خاك به آن اضافه كنيد. 
مراحل عوض كردن گلدان اريكا پالماول از همه خاك مناسب براي اين گلدان تهيه كنيد و داخل آن را به خوبي تميز كنيد.
سپس آن را داخل يك سيني يا زيرگلداني با كمي سنگريزه قرار دهيد. اين سنگريزه ها به زهكشي خاك كمك مي كنند و سيني هم بايد به اندازه كافي بزرگ باشد تا بتواند گلدان را به خوبي نگه دارد. تقريبا دو سوم گلدان را با آب پر كنيد. تا جايي به اين گياه آب بدهيد كه از نقاط زهكشي آن، آب بيرون بزند. در ماه هاي بهار و تابستان خاك را مرطوب نگه داريد و در ماه هاي پاييز و زمستان، اجازه دهيد كه خاك كمي خشك شود و قبل از اضافه كردن آب ، كمي آن را لمس كنيد.
خاك گلدان  
كود گياهي و خاك مناسب
اريكا پالم نياز به تغذيه خوبي دارد و بايد در ماه هاي سال به غير از زمستان به آن كود بدهيد. مواد مغذي به زيبايي بيشتر اين گياه كمك مي كند و بايد براي اين گياه از كود گياهي استفاده كنيد.
براي كود دهي به اين گياه از دستورالعمل روي كود استفاده كنيد. از كود دادن به اين گياه در فصل هاي پاييز و زمستان خودداري كنيد و بيش از حد به اين گياه كود ندهيد زيرا باعث زرد شدن گياه مي شود كه تمام اين نشانه ها طبيعي هستند. 
تميز كردن اريكا پالم
اگر آلودگي و يا گرد و غبار روي اين گياه را گرفت، بايد يك دستمال مرطوب و نرم را به آرامي روي برگ هاي اين گياه بكشيد و هنگام تميز كردن زير برگ ها را چك كنيد تا جانور و حشره اي زير آن نباشد.
بيماري‎ها و آفاتنخل پالم اريكا آفات يا بيماري‎هاي زيادي ندارد اما مزاحمان نادري همچون برخي كنه‎هاي عنكبوتي يا قارچ‎هاي لكه لكه دارد براي اينكه گياه آپارتماني زيباي شما دچار چنين مشكلي نشود بهتر است گهگاه برگ‎هاي گياه را برگردانده و با دقت چك كنيد تا بدانيد كه آيا نقاط كوچك سياه يا سفيدي در پشت برگ‎ها وجود دارد يا خير.
راه حل آفات نخل پالم اريكا
چنانچه وجود كنه‎هاي عنكبوتي كه به رنگ سياه هستند در گياه ثابت شد، كافيست يك قاشق غذاخوري مايع ظرفشويي را داخل يك اسپري آب ريخته و با اين محلول به خوبي نقطه آلوده را اسپري كنيد ؛ با اين روش ساده به سرعت آفات گياه شما از بين خواهند رفت.
علاوه بر روش گفته شده در اين بخش از رازهاي باغباني و مراقبت از گياهان آپارتماني در نمناك مي توانيد دستمال كوچكي را با آب و صابون نم‎دار كرده و برگ‎هاي مبتلا به آفات را با آن تميز كنيد تا با همين روش ساده گياهتان از بيماري نجات يابد.
آفات درخت اريكا  
چرا نوك برگ هاي گياه اريكا پالم قهوه اي مي شود ؟
اين گياه در داخل خانه به دماي بين 60 تا 70 درجه فارنهايت در طول ساعات روز نياز دارد. در ماه هاي زمستان نيز دما نبايد به زير 55 درجه فارنهايت برسد.
اگر اين گياه در معرض سرما قرار بگيرد ، نوك برگ هاي آن متمايل به قرمز، قهوه اي مي شود كه نشان از يخ زدن برگ هاي اين گياه است. حداقل دماي خانه را در فصل زمستان بايد 55 درجه فارنهايت نگه داريد و مراقب باشيد كه اين گياه بيش از حد به در و پنجره نزديك نباشد. 
آيا اريكا پالم به رطوبت بالا نياز دارد ؟
اريكا پالم را بايد در مناطق مرطوب قرار دهيد. اگر هواي داخل خانه بيش از حد خشك باشد، بايد رطوبت داخل خانه را افزايش دهيد و همچنين مي توانيد از يك دستگاه بخور در داخل منزل استفاده كنيد.
 آيا مي توان اريكا پالم را از دانه رويانيد ؟
اريكا پالم مي تواند در عرض دو يا چهار ماه از دانه رويش كند. در اين امر بايد صبور باشيد و رطوبت خاك را حفظ كنيد.
 نخل اريكا پالم
اريكا پالم مستعد قرار گرفتن در معرض چه حشراتي مي باشد ؟
اريكا پالم مي تواند در معرض زنبور و كرم عنكبوتي قرار بگيرد. مي توانيد با دستمال كشيدن، آن ها را از روي گياه برداريد يا اين كه از يك شوينده گياهي ملايم براي آن استفاده كنيد. 
آيا اريكا پالم گل مي دهد ؟
بله . اين گياه در ماه هاي اواخر بهار و اويل زمستان مي تواند گل هاي كوچكي را با رنگ زرد روشن توليد كند.
اين گل ها از زير برگ ها رويش مي كنند و گل هاي نر و ماده بعد از شكوفه زدن به رنگ زرد و سبز تبديل خواهند شد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۷:۱۵ توسط:hgfdsa موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :